O soutěži

Soutěž Memorial Široký Důl – Flídr cup (O putovní pohár VŘSR)

je závod v požárním útoku pořádaný každoročně od roku 1998. Mimo let 2011,2020 a 2021. V současné době je někdy považován za neoficiální mistrovství České a Slovenské republiky. Závod se nese v recesním duchu ohledně oslav VŘSR. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších akcí v požárním útoku na světě. Každý rok se soutěže zúčastní asi 200 družstev, zájem je ale celkově mnohem vyšší. Obvykle je soutěž pořádána poslední sobotu před změnou času na zimní.

Soutěž byla v roce 2010 zrušena, místo toho se ročník 2011 uspořádal na jaře, následující ročník 2012 byl opět v říjnu. V letech 2020 a 2021 se soutěž nekonala kvůli opatřením a nejistotě týkající se koronavirové epidemie.

Soutěž se koná v areálu generálního partnera soutěže, firmy FLÍDR group s.r.o. Úvodní nástup probíhá netradičně formou recesního vystoupení pořadatele, při kterém jsou obvykle ztvárněny osobnosti jako Fidel Castro, Kim Čong-il, na svůj vlastní memoriál dokonce dorazí i sám Vladimir Iljič Lenin.

V roce 2017 při příležitosti kremace Fidela Castra “navštívil” soutěž také Donald Trump. Pravidla soutěže vychází z pravidel Extraligy ČR v požárním útoku.

Z důvodu urychlení průběhu soutěže jsou připraveny dvě základny, ze kterých se střídavě provádí jednotlivé útoky. Čísla drah jsou losována před začátkem soutěže. Z prostorových důvodů je vzdálenost startovní čáry od středu základny zmenšena na 7 metrů. Navíc káď pravé dráhy a hadice pro přívod vody zasahuje do prostoru levé dráhy. Pro zajištění stejných podmínek je jako náhrada hadice umístěn do pravé dráhy dřevěný trám a místo kádě je zde rakev s figurínou V. I. Lenina. Podle této rakve získala soutěž později část svého názvu.

V posledních letech je pořádáno i otevřené Mistrovství Evropy v naběračce, které má vždy charitativní kontext. Každý závodník smí startovat v daném ročníku pouze za jedno družstvo.

Organizace

Organizátoři soutěže

speakers

Jakub Paulíček

Hlavní organizátor
speakers

Jiří Mráz

Režisér zahájení
speakers

Michal Křivka

Vedoucí Technické čety
speakers

Martin Bureš

Vedoucí odělení obchodu
speakers
Hlavní výčep
speakers
Klobásy a Uzené
speakers
Kořalka u kádě
speakers
Food court u Žumpy
speakers
Naběračka
speakers
Stánek u naběračky
speakers
Stánek u rozdělovače
speakers
Výčep za terči
speakers
Oddělení PR
Top