Do  Širokého Dolu se opět sjedou nejlepší hasičské týmy z České i Slovenské republiky na soutěž v požárním útoku

V sobotu 28. října se opět společnost Flídr group v Širokém Dole přemění ve Flídr arénu a přivítá více než 200 družstev v rámci soutěže Memoriál Široký Důl – Flídr cup 2023. Už dvacátý třetí ročník soutěže láká do Širokého Dolu tisíce návštěvníků a letošní teplejší počasí určitě přispěje k možná rekordní návštěvnosti tohoto závodu.

Závod odstartují ženy, které vyběhnou na trať před 9 hodinou ranní a nejlepší ženy se pak představí kolem desáté hodiny. Muži budou následovat a vrchol kategorie mužů by měl přijít kolem dvanácté hodiny. Během něj se proti sobě postaví nejlepší Česká a Slovenská družstva této sezóny. Z Českých družstev to bude především vítěz extraligy ČR Prchalov a extraligový vicemistr Renmotor Jinolice v mužích a vítězky extraligy žen Plumlov. Ze Slovenských pak vítězové Sloveského superpoháru Kecerovce a Spišská sobota, nebo Zbora, která si jistě bude chtít vzít zpět rekord dráhy, který ji loni vzali Nevcehle časem 13,52. Přičemž to budou právě Kecerovce které to mají do Širokého Dolu téměř 500km a mají to tak ze všech účastníků nejdále.

Opět jako každým rokem bude probíhat i Mistrovství Evropy v nalévačce. To je část požárního útoku, ve které se musí dostat voda z kádě do stroje. I v letošním roce má tato doplňková soutěž charitativní podtext, kdy se snažíme pomoci rodině Davida H, který tragicky zahynul v létě nedaleko odsud. V rámci projektu #vsichnizajednoho bude probíhat i sbírka a prodej předmětů s logy našeho projektu. Výtěžek z doplňkového závodu společně se sbírkou pak předáme Davidově rodině.

Top