Nejlepší hasičská družstva se opět sjíždí do Širokého Dolu

Už tento víkend si dají v Širokém Dole u Poličky dostaveníčko nejlepší družstva České a Slovenské republiky v požárním útoku. V sobotu 26. října se zde koná už 21. ročník, soutěže “O putovní pohár Velké říjnové socialistické revoluce”, největší soutěže v této disciplíně v bývalém Československu.
Celá akce se koná v areálu firmy Flídr s.r.o., která je během pátku přestavěna na Dřevoplech n.p. Z lisů se stávají výčepy, ze skladiště kuchyně a z asfaltu závodní dráha. Jako tradičně bude tato akce zahájena výstřelem z křižníku Aurora a recesním zahájením v 8:30. Kolem deváté hodiny už ale půjde všechna legrace stranou. Na startu se postupně představí přes dvě stě družstev v kategorii mužů a žen.
Kategorie žen začíná v devět hodin a na startu bude to nejlepší, co dokáže požární útok v této kategorii nabídnout. V zástupu kvalitních družstev vynikají především vítězky Extraligy České republiky SDH Dětkovice (VY) a vítězky Slovenského superpoháru DHZ Nosice okres Púchov. Obhajovat titul přijedou děvčata z Explosie Hrobice (PU), které v loňském roce doslova šokovaly rekordem dráhy a jasným triumfem.
Kategorie mužů začne přibližně ve čtvrt na dvanáct. I zde si diváci přijdou na své, jelikož i v této kategorii se představí Česká i Slovenská špička. Především musíme jmenovat vítěze extraligy ČR SDH Nevcehle (JI), které zároveň na posledním závodě extraligy stanovili její nový rekord. Dále překvapivého vítěze Slovenského superpoháru DHZ Záturčie (MA). Nebudou zde chybět ani Mladoňovice (TR), vítězové posledních dvou ročníků. No a v neposlední řadě držitelé rekordu dráhy DHZ Zbora (PU), kteří drží rekord už neuvěřitelných jedenáct let.
V rámci závodu se opět koná III. ročník Mistrovství Evropy v naběračce dvojic (část požárního útoku během které se nabírá voda do stroje). Jako v minulých letech má tato akce charitativní podtext, kdy se pořadatelé rozhodli přispět čtyřleté Gábince, která nepřízní osudu přišla o celou rodinu při dopravní nehodě. Veškerý výtěžek ze startovného a sbírky bude proto věnován na tento účel.
V neděli a v pondělí pak bude cca stovka pořadatelů pracovat na tom, aby se opět v úterý ráno bez problémů rozběhla výroba ve firmě Flídr.
Celou akci bude možné sledovat buď přímo na místě a podpořit svitavské týmy, nebo na internetové televizi fireTV.cz.

Top